Lotnisko Katowice Pyrzowice

Planujesz pobyt na Śląsku? Jeżeli chcesz przylecieć na lotnisko Katowice Pyrzowice, przeczytaj poniższe informacje. Dowiesz się z nich jak dojechać do lotniska, jakie linie lotnicze z niego korzystają oraz do jakich krajów i miast możesz lecieć bezpośrednio z Katowic.

Lotnisko Katowice PyrzowiceKatowice są miastem położonym w centrum aglomeracji śląskiej i stolicą województwa. Jest najludniejszym miastem w tym rejonie (ok. 300 000 mieszkańców) z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Port lotniczy znajdujący się w Katowicach-Pyrzowicach jest oddalony jedynie o około 30 kilometrów od centrum miasta, nie ma więc większego problemu by do niego dojechać. Na lotnisku Katowice Pyrzowice pasażerom udostępniono wiele sklepów, restauracji, kawiarni, gdzie będą mogli spędzić czas w oczekiwaniu na swój lot oraz załatwić pilne potrzeby na poczcie, w banku, kantorze czy w informacji turystycznej. Osoby niepełnosprawne, jak na europejskie warunki przystało, mogą liczyć na wiele udogodnień.

Dojazd do lotniska Katowice Pyrzowice

Do korzystania z lotniska w Katowicach zachęci nas już sama propozycja wielu tanich lotów. Szeroką gamę ofert zapewnia kilku przewoźników: Eurowings, Lufthansa, LOT, Ellinair, Wizz Air i Ryanair. W swojej ofercie proponują oni następujące kierunki: Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Hiszpania, Portugalia, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Włochy, Malta, Cypr, Grecja, Bułgaria, Norwegia, Szwecja, Ukraina. Poza Europę możemy odlecieć do Gruzji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Izraela.

Jeśli chcemy dojechać do lotniska własnym autem to praktycznie z każdego zakątka kraju znajdziemy drogę, która szybko dowiedzie nas do celu. Są to autostrady A1, A4 oraz droga ekspresowa S1. Przy porcie lotniczym w Katowicach-Pyrzowicach znajdziemy ponad 3000 miejsc parkingowych. Parkingi podzielono na płatne niestrzeżone oraz płatne strzeżone.

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Osoby korzystające z innych środków transportu również nie muszą się o nic martwić. Do ich usług oddano wiele środków komunikacji publicznej, a oferty przewozu na lotnisko posiadają również prywatni przewoźnicy. Do lotniska dojedziemy autobusami o numerach: 17, 53,85, albo specjalną linią z dworca głównego czy też Airport Bus. Jeśli szukamy prywatnego przewoźnika to warto sprawdzić oferty TigerExpress lub P-air Pyrzowice Ekspres.

Już teraz skorzystaj z oferty jaką jest wynajem aut w Katowicach. Dojedź wszędzie szybko i przede wszystkim bezpośrednio.