Parkingi

Jeżeli planujesz pobyt w Katowicach i chcesz się poruszać po mieście szybko i wygodnie, oferta jaką jest wynajem aut została stworzona dla Ciebie. Przeczytaj jakie są najpopularniejsze parkingi w Katowicach – dowiesz się przy jakich ulicach się znajdują i które z nich są płatne, a które nie.

Parkingi w Katowicach

Katowice są głównym miastem aglomeracji śląskiej i stolicą województwa. Mieszka tutaj całkiem sporo bo ok. 300000 osób. Nieodłącznie miasto kojarzone jest z przemysłem górniczym i hutniczym. Jednak obecnie symbolem miast jest katowicki Spodek, w którym odbyło się wiele festiwali, koncertów (m.in. Depeche Mode, Metallici czy Erica Claptona) i wydarzeń sportowych (Mistrzostwa Świata w Hokeju, Piłce Ręcznej Kobiet czy też Siatkówce Mężczyzn).
Katowice mogą pochwalić się bardzo dobrze zachowanym układem arabistycznym, który obecnie znajduje się w dzielnicy Janów-Nikiszowiec. Jest to osiedle robotnicze wybudowane na początku XX wieku w latach 1908-1911 dla górników KWK Wieczorek. Miejsce to przyciąga wielu turystów niezwykłą atmosferą oraz tym, że Nikiszowiec był również plenerem dla kilku filmów m.in.: „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie”, „Barbórka”.

W mieście tym znajdziemy również słynny budynek Teatru Śląskiego, projektu Carla Moritza. Teatr znajduje się tuż przy rynku, który przeszedł głęboką metamorfozę i obecnie jest to miejsce gdzie każdy może odetchnąć na ławeczce przy fontannie lub też pijać w cieniu drzew kawę. W centrum miasta przetrwały do dziś zabytkowe wille mieszczańskie z przełomu XIX/XX wieku.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również Muzeum Śląskie w Katowicach. Możemy tu zobaczyć obrazy wybitnych polskich artystów: Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Józefa Chełmińskiego. To tu możemy na własne czy zobaczyć obraz Aleksandra Gierymskiego „Pomarańczarka”. Inne wystawy obejmują zagadnienia z dziedziny historii sztuki regionalnej. Oczywiście turyści Katowice to również teren gdzie możemy zobaczyć tradycje i historie przemysłu hutniczego i górniczego. Zabytkowe urządzenia znajdziemy w Hucie Baildon, kopalni węgla kamiennego Gottwald oraz w budynkach i szybach kopalni „Jerzy” i „Kleofas”.

Parkingi w Katowicach

Planując pobyt w tym mieście, z pewnością zainteresują Cię także informacje związane z parkingami w Katowicach. Obowiązuje tam strefa płatnego parkowania – opłata za pierwszą godzinę postoju wynosi tam 2 złote i rośnie z każdą kolejną godziną, aż do czwartej – czwarta i każda kolejna kosztuje 2 złote. Jeżeli nie chcesz płacić za parking, skorzystaj z jednego z bezpłatnych parkingów. Znajdują się one między innymi: w okolicach Uniwersytetu Śląskiego, za Spodkiem czy w okolicach ulic Geoppert i Sądowej.

Już teraz skorzystaj z oferty jaką jest wynajem auta w Katowicach. Prowadzona przez nas wypożyczalnia samochodów może zaoferować ci szeroki wybór różnych pojazdów, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.